Μεγάλη νίκη της ΑΕΛ επι της Δόξας! (video)

H ΑΕΛ επικράτησε της Δόξας με 3-2 στο Τσίρειο Στάδιο για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος CYTA!

Ο Μαρόσα έδωσε προβάδισμα για την ΑΕΛ στο 19ο λεπτό του αγώνα από το σημείο του πέναλτι.

Η απάντηση από την Δόξα ήταν άμεση, αφού στο 21ο λεπτό ισοφάρισε. Ο Σάσι έκανε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στον Μιλιτσεάνου και κατέληξε στα δίχτυα του Μέγιερι.

Στην συνέχεια του αγώνα ο Μιλιτσεάνου πέτυχε  το 2-1 για την ΑΕΛ μετά την επιβεβαίωση και του VAR ότι η μπάλα πέρασε την γραμμή.

Η ομάδα της Κατωκοπιάς, είχε και πάλι την απάντηση και πέτυχε την ισοφάριση με τον πρώτο της σκόρερ τον Σαντίκ.

Το τελικό 3-2 για την ομάδα της Λεμεσού πέτυχε ο Μιλιτσεάνου και η ΑΕΛ με την νίκη της έφτασε στους 24 βαθμούς και παραμένει στην 8η θέση της βαθμολογίας ενώ η Δόξα βρίσκεται ακόμη στην 10η με 18 βαθμούς.