Όρθια στο Λονδίνο η Γιουνάιτεντ!

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Τότεναμ και Γιουνάιτεντ και ουσιαστικά βγήκαν και οι δύο χαμένες στη μάχη που δίνουν για να προλάβουν την τετράδα. Προηγήθηκε η Τότεναμ με τον Μπερχβάιν, ισοφάρισε με πέναλτι ο Μπρούνο Φερνάντες.

Κακό ματς στο πρώτο 20ολεπτό με την πρώτη μεγάλη φάση να έρχεται στο 22’. Ο Φερνάντες έκανε από δεξιά το γύρισμα και ο Ράσφορντ πλασάρε από το πέναλτι αλλά ο Γιορίς έσωσε εντυπωσιακά με τα πόδια. Στο 25’ ο Φερνάντες έκανε το σουτ από αριστερά αλλά και πάλι ο Γιορίς ήταν εκεί και στο 27’ ο Μπερχβάιν πάτησε όμορφα περιοχή και με δυνατό σουτ έκανε το 1-0, με τον Ντε Χέα να χάνει την μπάλα.

Στο 30’ ο Φρεντ εκτέλεσε το φάουλ και ο Ράσφορντ πήρε αδύναμη κεφαλιά, με τον Γιορίς να διώχνει και πάλι ενώ στο 31’ ο Μπερχβάιν έφυγε στην κόντρα από δεξιά, σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι και ο Σον πήρε την κεφαλιά αλλά ο Ντε Χέα πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση.

Στο 54ο λεπτό το συρτό σουτ του Φερνάντες, βρήκε στο δοκάρι της Τότεναμ και πέρασε έξω, ενώ στο 64’ ο Ντάιερ πρόλαβε εντυπωσιακά τον Μαρσιάλ. Και στο 80ο λεπτό, ο Πογκμπά κέρδισε πέναλτι από τον Έρικ Ντάιερ και ο Φερνάντες έκανε το 1-1 από την άσπρη βούλα.

Η Τότεναμ έπαιξε με τη φωτιά και στο 90ο λεπτό ο Φερνάντες έκανε βουτιά στην περιοχή τη Τότεναμ, ο Μος έδωσε αρχικά το πέναλτι αλλά ο VAR διόρθωσε την κατάσταση. Στο 90+5′ ο Γκρίνγουντ έκανε το διαγώνιο σουτ από δεξιά, με την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Οριέ, Ντέιβις, Ντάιερ, Σάντσες, Γουίνκς, Σισοκό, Λαμέλα (71’ Ζεντσον Φερνάντες), Μπερχβάιν (70’ Λο Σέλσο), Σον, Κέιν

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Γουάν Μπισάκα, Μαγκουάιρ, Λίντελεφ (79’ Μάτιτς), Σο, Φρεντ (63’ Πογκμπά), ΜακΤόμινεϊ (89’ Μπεϊγί), Φερνάντες, Ράσφορντ, Τζέιμς (62’ Γκρίνγουντ), Μαρσιάλ (79’ Ιγκαλό)

Εγγραφείτε τώρα στο meridianbet.com.cy και μπορείτε να λάβετε 100% μπόνους στο πρώτο σας δελτιο.

Για περισσότερες πληροφορίες, καλέστε την Υποστήριξη Πελατών  της Meridianbet στο 70003247