Δεν σταματάει πουθενά η Αταλάντα!

Το… τρένο της Αταλάντα παρέσυρε και την Κάλιαρι (0-1) και μείωσε τη διαφορά από την τρίτη Ίντερ κατά ένα βαθμό. Λύγισε τη Βερόνα και ελπίζει για παραμονή η Μπρέσια.

Η ομάδα του Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι πέρασε και από την έδρα της Κάλιαρι, επικρατώντας με 1-0 και πλησίασε την 3η Ίντερ στον ένα βαθμό. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε με πέναλτι στο 27΄ο Μουριέλ, με τον Καρμπόνι να κάνει την παράβαση ένα λεπτό νωρίτερα και να αποβάλλεται.

Από την άλλη, η Μπρέσια ελπίζει ακόμη για την παραμονή, καθώς νίκησε με 2-0 τη Βερόνα. Ο Παπέτι άνοιξε το σκορ στο 52’ και ο Ντοναρούμα πέτυχε το 2-0 στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Κάπως έτσι ανέβασε την ομάδα στους 21 βαθμούς, μειώνοντας τη διαφορά από τις θέσεις της… σωτηρίας στο -5.Σημαντική νίκη για την Σαμπντόρια που επικράτησε εύκολα με 3-0 της ΣΠΑΛ και ξέφυγε από τα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Σώθηκε στο φινάλε η Τζένοα που πήρε τον βαθμό στην έδρα της Ουντινέζε (2-2) παρότι βρέθηκε να χάνει με δυο τέρματα διαφορά.

Τέλος, η Φιορεντίνα συνέχισε την ανοδική της πορεία επικρατώντας με 2-1 στην έδρα της Πάρμα.

Η Meridianbet προσφέρει μία από τις καλύτερες εμπειρίες αθλητικών στοιχημάτων στον κόσμο με καταπληκτικές προσφορές ζωντανών γεγονότων μέσα από μια συναρπαστική ιστοσελίδα αλλά και το mobile application της.

Εγγραφείτε τώρα στην Meridianbet.com.cy, και λάβετε αυτόματα 10 ευρώ Μπόνους!

Όσον αφορά τους νέους παίκτες που επιθυμούν να δημιουργήσουν λογαριασμό στην meridianbet.com.cy, απλά πατήστε εδώ και επωφεληθείτε του Μπόνους Εγγραφής 100% μέχρι 100 ευρώ! Για περισσότερες πληροφορίες καθώς επίσης και για τους Όρους και Προϋποθέσεις της εν λόγω προσφοράς πατήστε εδώ.