Η απογείωση του Χάαλαντ έλυσε τον «γόρδιο δεσμό» για την Σίτι.

Μεγάλη ανατροπή για την Μάντσεστερ Σίτι όπου στα τελευταία στάδια του αγώνα κατάφερε να φέρει «τούμπα» το ματς χάρη σε δύο γκολάρες από τους Στόουνς και Χάαλαντ με την Ντόρτμουντ παίρνοντας εν τέλει την νίκη με 2-1.

Στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μπέλιγχαμ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους «Βεστφαλούς».

Στη συνέχεια οι «Πολίτες» έβαλαν πίεση στην Ντόρτμουντ δημιουργώντας κάποιες αξιόλογες ευκαιρίες με την λύση να έρχεται στο 80’. Ο Στόουνς εξαπολύει μια βολίδα εκτός περιοχής με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Μέγιερ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κανσέλο βγάζει μια απίστευτη μπαλιά με το εξωτερικό και ο Χάαλαντ με ένα τρομερό άλμα κάνει το 2-1 και πληγώνει την πρώην ομάδα του.

Κάπως έτσι η Μάντσεστερ Σίτι έκανε το δύο στα δύο στον όμιλο φτάνοντας τους 6 βαθμούς.

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridianbet Sports.