«Κλείδωσε» την εξάδα η Ανόρθωση! (video)

Η Ανόρθωση κατάφερε με ανατροπή να επικρατήσει του Ολυμπιακού στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» με 3-1 και «σφράγισε» την παρουσία της στο πρώτο γκρουπ του πρωταθλήματος.

Οι μαυροπράσινοι ήταν η ομάδα που άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό. μαυροπράσινοι ο Πεχλιβάνης με πλασέ νίκησε τον Λόρια για το 0-1, που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Ανόρθωση μπήκε και πάλι καλύτερα, ισοφαρίζοντας αρκετά νωρίς. Στο 48ο λεπτό ο Χουσμπάουερ έκανε την σέντρα και ο Κορρέα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολ για το 1-1.

Η Ανόρθωση κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα με τον Αμπαρτζουμιάν με κεφαλιά σκόραρε το 2-1.

Το τελικό 3-1 πέτυχε ο Χριστοδουλόπουλος από το σημείο του πέναλτι και έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.