Νίκη στην επανακκίνηση για Μπακς με ηγέτη και παλι τον Γιάννη!

Φοβερός και τρομερός ήταν Γιάννης Αντετοκούνμπο στον αγώνα των Μπακς με τους Σέλτικς, τον πρώτο μετά την επανεκκίνηση του ΝΒΑ μετά από 3,5 μήνες.

Ο Super Star των Μπακς οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 119-112 αφού για άλλο ένα παιχνίδι ήταν ο απόλυτος ηγέτης των «ελαφιών» . Ο Γιάννης είχε 36 πόντους (7/12 βολές, 13/17, δίποντα, 1/3 τρίποντα), 15 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και 2 λάθη σε μόλις 32 λεπτά στο παρκέ.

Σε ότι αφορά την εξέλιξη του αγώνα το Μιλγουόκι προηγήθηκε με 15-2 στο ξεκίνημα και παρότι οι Σέλτικς επέστρεψαν στο ματς και ισοφάρισαν (87-87), η νίκη κατέληξε στους τυπικά γηπεδούχους. Mε το σκορ στο 107-107 με ενάμιση λεπτό να απομένει, ένα γκολ-φάουλ του Γιάννη αποδείχτηκε καθοριστικό.

Δωδεκάλεπτα: 33-25, 64-58, 87-87, 119-112

Το Empty Bet είναι ένας τύπος στοιχήματος όπου ένας παίκτης παρουσιάζει μία ιδέα για διαμόρφωση ενός παιχνιδιού.Το πρακτορείο εξετάζει αυτή την ιδέα και βάση αυτής προτείνει αποδόσεις αν και εφόσον πληρούνται  ορισμένες προϋποθέσεις που περιλαμβάνονται στους κανόνες.