Σημαντική νίκη για το ΑΠΟΕΛ, τρίτη συνεχόμενη με τον Μιλόγεβιτς στον πάγκο του, αυτή τη φορά στο ντέρμπι κόντρα στην ΑΕΚ με 1-0. Το μοναδικό τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Δώνης στο 41ο λεπτό με κεφαλιά μέσα στην μεγάλη περιοχή.

Στο πρώτο μέρος το ματς ήταν ισορροπημένο με το ΑΠΟΕΛ να εκμεταλλεύεται μία φάση στην αντεπίθεση και να σκοράρει,.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ ήταν καλύτερη, κέρδισε μέτρα, απείλησε αλλά δεν μπόρεσε να φέρει το ματς στα ίσα και να πάρει κάποιο κέρδος. Το ΑΠΟΕΛ είχε και δοκάρι με τον Ντάλσιο με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος.

ΑΠΟΕΛ (Βλ.Μιλόγεβιτς): Χριστοδούλου, Σούσιτς, Ντβάλι, Κρέσπο, Φεράρι, Νταουσβίλι, Ντάλσιο (86′ Μπλουμ), Σαρφό, Εφραίμ (59′ Βιγιαφάνες), Δώνης (74′ Μαρκίνιος), Κβιλιτάια (74′ Μάγκλιτσα)

ΑΕΚ (Χ.Λ.Όλτρα): Πίριτς, Ροσάλες (87′ Ολατούντζι), Τόμοβιτς, Μιλίσεβιτς, Γκαρθία, Ναούμ (69′ Λόπες), Πονς, Λέδες, Γκιούρτσο (69′ Φαράζ), Άλτμαν (79′ Ασάντε), Τρισκόφσκι (46′ Ρόμο).

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridianbet Sports.