Η Ομόνοια πάλεψε απέναντι στο θηρίο, το είδε στα μάτια, του έβαλε δύσκολα στο πρώτο μέρος όπου προηγήθηκε με 1-0 αλλά στο δεύτερο μέρος η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πάτησε γκάζι και με τις αλλαγές που έκανε που άλλαξαν όλο το ματς πήρε τη νίκη με 3-2.

Στο πρώτο μέρος η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπήκε πιο δυνατά και θέλησε να πιέσει για να φθάσει στο γκολ που θα κάνει το έργο της πιο εύκολο. Η ομάδα του Λένον αμύνθηκε αποτελεσματικά, είχε και την τύχη με το μέρος της όποτε χρειάστηκε (δοκάρι ο Φερνάντες στο 18΄) και κατάφερε να αιφνιδιάσει.

Η Ομόνοια όμως ήταν αυτή που είχε την ουσία και την αποτελεσματικότητα. Στο 34΄ ο Μαλάσια μετά από τραγικό λάθος έδωσε την ευκαιρία στους πράσινους να βγουν στην κόντρα. Ο Φελίπε βρήκε τον Ανσαριφάντ στην περιοχή και με πλασέ έκανε 1-0. Αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γιουνάιτεντ έκανε αλλαγές και αυτές ήταν που της χάρισαν και τη νίκη. Ο Ράσφορντ που ήρθε από τον πάγκο έφερε το ματς στα ίσα στο 53΄ παγώνοντας το κατάμεστο ΓΣΠ, ενώ ο Μάρσιαλ που πέρασε στο ματς στο 61΄ δυο λεπτά αργότερα έδωσε προβάδισμα στην Μάντσεστερ.

Ο Ράσφορντ στο 84΄ έκανε το 3-1, όμως η Ομόνοια δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Ο Παναγιώτου καταφέρνει στην αμέσως επόμενη φάση και στο 85΄ να σκοράρει και να βάλει ξανά την ομάδα του Λένον στο κόλπο για κάτι καλό. Όσο και αν το ήθελε η Ομόνοια να πάει για το 3-3 δεν τα κατάφερε και έχασε με το κεφάλι ψηλά.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Λέζιακς, Μάθιους, Λανγκ, Γιούστε, Μίλετιτς, Χαραλάμπους, Μιξ, Μπάρκερ, Μπρούνο, Ανσαριφάρντ.

ΜΑΝ. ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Μαλάσια, Μαρτίνες, Λίντελοφ. Νταλότ, Έρικσεν, Κασεμίρο, Άντονι, Σάντσο, Μπρούνο, Κριστιάνο.

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridianbet Sports.