Η Ομόνοια ισοπέδωσε την Γκαμπάλα μέσα στο ηφαίστειο του ΓΣΠ

Κανένα περιθώριο πρόκρισης και αμφισβήτησης της κυριαρχίας της δεν άφησε η Ομόνοια στην Γκαμπάλα. Οι πράσινοι του Σοφρώνη Αυγουστή από το ξεκίνημα του επαναληπτικού μέσα στο ΓΣΠ που γέμισε από χιλιάδες Ομονοιάτες έκαναν πάρτι.

Η καλύτερα το πάρτι το ξεκίνησε αυτός που τα έκανε όλα και στον πρώτο αγώνα. Ο λόγος για τον εκπληκτικό Ρομάν Μπεζούς. Ο Ουκρανός άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό και στο 30΄ ο Κακουλλής κέρδισε πέναλτι και ο Μπεζούς διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας του.

Η Ομόνοια δεν έμεινε εκεί, έφθασε και σε τρίτο γκολ στο 38΄ με τον Λανγκ και κάπου εκεί η υπόθεση πρόκριση τελείωσε. Η Γκαμπάλα μείωσε με τον Ισαιάχ στο 56΄ σε 3-1 αλλά ο Σεμέδο τρία λεπτά αργότερα ήρθε για να σκοράρει το πρώτο του επίσημο γκολ με την πράσινη φανέλα και να κάνει το 4-1.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και η Ομόνοια πήρε την πρόκριση με δεύτερη νίκη όπου πλέον θα κληθεί να αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Πρόγκρες-Μίντιλαντ.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Μάθιους, Κουλιμπαλί (67’Μίλετιτς), Σεμέδο, Κασάμα (46’Χαραλάμπους), Κακουλλής, Λοΐζου (63’Σίμιτς), Λέζιακς, Μπασιρού, Λανγκ, Μπέζους (63’Ανσαριφάρντ).

ΓΚΑΜΠΑΛΑ: Atangana, Qırtımov (32’Hüseynli), Lucas Áfrico, Safarov (46’Abramov), Allach, Hani, Ιskandarov, Musayev, Abbasov, Khalaila (46’Aouacheria), Ιsaiah.

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridian Sports.