Με δυο γκολ νωρίς στο παιχνίδι η ΑΕΚ έβαλε τις βάσεις κόντρα στην Καρμιώτισσα και πήρε μία σημαντική νίκη με 4-0 με τρία γκολ του Άλτμαν που ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής και βλέπει την συνεχεία του πρωταθλήματος με αισιοδοξία και ικανοποίηση.

Στα πρώτα 25 δευτερόλεπτα η ΑΕΚ πήρε προβάδισμα και το γκολ από τα… αποδυτήρια του Άλτμαν, μετά από ασίστ του Γκαρσία έκανε το 1-0. Ο Ισραηλινός που ήταν ο κορυφαίος και σήμερα πέτυχε και το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 18΄ μετά από ασίστ του Κάσας. Ο ίδιος συνέχισε το σκοράρισμα στο 61΄ από το σημείο του πέναλτι.

Η Καρμιώτισσα προσπάθησε, έφτιαξε 2-3 καλές στιγμές στο πρώτο μέρος αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει και να μπει ξανά στο ματς. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στις τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Γκιούρτσο.

ΑΕΚ: Πίριτς, Μίκελ, Κάσας, Λέδες, Ρόμο, Γκαρθία, Μιλίσεβιτς, Ναούμ (75΄Λόπες) Μάμας (64΄Πέρε Πονς) Άλτμαν (64΄Φαράζ) Ασάντε (75΄Γκιούρτσο)

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Κνόμπλοχ, Σελούτσκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Κουλιμπαλί, Ελ Αλουχί, Αβραάμ (84΄Καλτσάς) Χούμποτσαν, Μεντίμορετς, Μπεν Σαλάμ (46΄Πονστάφκσι) Ζελάγια.

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridianbet Sports.