«Διπλό» ελπίδας για Απόλλωνα, πρώτη ήττα για Σιμόν

Με γκολ των Βαλμπουενά και Μπανέγκα ο Απόλλωνας πέρασε νικηφόρα από το ΑΕΚ Αρένα κερδίζοντας την ΑΕΚ με 2-1, διατηρώντας τις λιγοστές ελπίδες που έχει για την εξάδα.

Ο Βαλμπουενά με φάουλ μόλις στο 2ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στον Απόλλωνα, ενώ ο Σολ με πέναλτι στο 30΄ έφερε το ματς στα ίσα. Δέκα λεπτά αργότερα ο Μπακένγκα έκανε το 2-1 για τον Απόλλωνα και το σκορ παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα της ΑΕΚ επί Ραν Μπεν Σιμόν με τον Ισραηλινό να ήταν στην κερκίδα και όχι στον πάγκο λόγω τιμωρίας.

ΑΕΚ: Πίριτς, Λέδες, Τόνγκια (87′ Πονς), Σολ, Λόπες (66′ Τρισκόφσκι), Γκαρσία, Μιλίσεβιτς (79′ Φαράζ), Ρομπέρζ, Σάντσες (46′ Ντιουνκού), Γκιούρτσο (46′ Σάντος), Ντίμερς.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Λέουβενμπεργκ, Πέρετζ, Σάντος (86′ Ποντικός), Μαλεκκίδης, Σαγκάλ (71′ Κρμέντσικ), Χάμπος (71′ Σπόλιαριτς), Αρτεάν, Νταρίκουα, Βαλμπουενά (86′ Άδωνη), Μάρκες, Μπακένγκα (64′ Φιλιώτης).

1ST DEPOSIT BONUS– 100% μπόνους πρώτης κατάθεσης μέχρι €300!

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridian Sports.