Άρεσε η «Κυρία»! Ενίσχυση με Γκασάμα και τιμές σε Μαργκάσα

Φιλική νίκη επί της Νέας Σαλαμίνας μέσα στο γήπεδο «Αμμόχωστος» πανηγύρισε η Ανόρθωση η οποία επικράτησε 4-0 σε ένα ματς που ήταν ανώτερη από την αρχή μέχρι και το τέλος.

Για την ομάδα του Γκαγιέγο σκόραρε δυο φορές ο αναγεννημένος Φερέιρα και από ένα γκολ σημείωσαν οι Κάργας και Τζούλιου. Προβληματισμός στους ερυθρόλευκους για την εικόνα που έβγαλαν στο ματς.

Πριν το ματς τιμήθηκε ο Ρενάτο Μαργκάσα για την προσφορά του στις δυο ομάδες και αγωνίστηκε 9 λεπτά, όπου στην αποχώρηση του γνώρισε την αποθέωση.

Η Ανόρθωση ανακοίνωσε στο ημίχρονο του αγώνα την απόκτηση του Σενεγαλέζου επιθετικού Σεκού Γκασάμα. Είναι 28 χρόνων και πέρσι αγωνίστηκε στην Σανταντέρ, Β΄ Κατηγορία Ισπανίας και πέτυχε ένα γκολ σε 16 ματς.