Πραγματοποιώντας μία ακόμη πολύ καλή εμφάνιση, αυτή τη φορά μέσα στην έδρα της Ρεν, η ΑΕΚ κατάφερε να φύγει με την ισοπαλία 1-1 και να ολοκληρώσει την πορεία της στον όμιλο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Η Ρεν πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 17ο λεπτό με τον Αμπλίν, όμως η ΑΕΚ δεν έδειξε να επηρεάζεται και κατάφερε να διαχειριστεί το παιχνίδι πολύ καλά, έχοντας εξαιρετική αμυντική λειτουργία, κυρίως στο δεύτερο μέρος όπου απειλήθηκε ελάχιστα.

Και όσο το σκορ ήταν στο στενό και εύθραυστο 1-0 η ΑΕΚ το πίστευε όλο και περισσότερο και στο τέλος ήρθε το πολυπόθητο γκολ με τον Λόπες στο 76΄, τρία λεπτά μετά και την είσοδο του στο ματς. Μία ισοπαλία που φέρνει 210.000 ευρώ επιπλέον στα ταμεία της ομάδας.

ΡΕΝ: Doğan Alemdar, Rodon, Terrier (56’Gouiri), Kalimuendo-Muinga (71’Truffert), Bourigeaud (63’Doué), Belocian, Tait, Majer (63’Ugochukwu), Assignon, Meling, Abline (56’Doku).

ΑΕΚ: Πίριτς, Χριστοφόρου, Γκαρθία, Τόμοβιτς, Μιλίτσεβιτς, Λέδες, Πονς, Μάμας (73’Λόπες), Ροσάλες, Γκιούρτσο, Ολατούντζι.

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridianbet Sports.