Πραγματοποιώντας εκπληκτική εμφάνιση και με μία σούπερ ανατροπή με ένα γκολ στο φινάλε του αγώνα η ΑΕΚ πήρε το ντέρμπι με τον Άρη με 4-3 και παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή.

Ο Άρης προηγήθηκε με δυο γκολ αιφνιδιάζοντας την ΑΕΚ με Στρούσκι (20΄) και Γκομίς (27΄), όμως η ΑΕΚ αντέδρασε και μέσα σε τρία λεπτά πέτυχε δυο γκολ με Άλτμαν (33΄) και Λόπες (35΄).

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ έκανε την ανατροπή με τον Άλτμαν να σκοράρει στο 65΄ και να κάνει το 3-2. Ο Άρης με τον Γκομίς έφερε το ματς στα ίσα στο 78΄ όμως η ΑΕΚ δεν είχε πει την τελευταία της λέξης.

Με τον Φαράζ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε ξανά προβάδισμα και πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη στο ίσως καλύτερο ματς του φετινού πρωταθλήματος.

ΑΕΚ (Λ. Ολτρα) Πίριτς, Τόμοβιτς, Λέδες, Φαράζ, Λόπες, Γκαρσία, Μιλίτσεβιτς, Ροσάλες, Πονς, Γκιούρσκο, Άλτμαν.

Αρης (Α. Σπιλέφσκι) Βανά, Καζού, Μποακί, Ντελμίρο, Μουσούντα, Ζόκε, Στρούσκι, Μπένγκτσον, Μπαμπίκα, Στεπίνσκι, Γκομίς

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridian Sports.