Ζόρικη πρόκριση, έχει πολλά να διορθώσει η ΑΕΚ

Χωρίς να φθάσει σε υψηλά επίπεδα απόδοσης και χωρίς να εντυπωσιάσει η ΑΕΚ κατάφερε να περάσει στην επόμενη φάση του Κόνφερενς Λιγκ παρά το ισόπαλο 1-1 στο ΑΕΚ Αρένα. Η νίκη με 3-2 στην Ουγγαρία ήταν αρκετή για την ομάδα του Όλτρα για να πάρει την πρόκριση.

Η εικόνα της ΑΕΚ δεν ήταν αυτή που μπορεί να αφήσει ικανοποιημένο τον Όλτρα και τον κόσμο, μιας και οι κιτρινοπράσινοι έπαιξαν με την φωτιά αλλά ευτυχώς δεν κάηκαν.

Η Τορπέντο στο πρώτο 45λεπτο ήταν καλύτερη, όμως στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα, είχε δοκάρι με τον Μπριούνο Γκάμα στο 74΄ και προσπάθησε να διαχειριστεί την αναμέτρηση όσο καλύτερα μπορούσε.

Το γκολ για την ΑΕΚ ήρθε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Πονς και εκεί που όλα έδειχναν ότι θα έπαιρνε τη νίκη ήρθε το γκολ της ισοφάρισης στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Γκορμπατσίκ για να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

ΑΕΚ: Πίριτς, Σάντσεζ, Μιλίσεβιτς, Τόμοβιτς, Γκαρθία, Πονς, Λέδες, Γκιούρτσο, Φαράζ (70’Γκάμα), Σολ, Λόπες (70’Τρισκόφσκι).

ΤΟΡΠΕΔΟ: Abramovich, Burkο, Premudrov, Batyshchev (83’Mychelkin), Ovono (61’Kovalev), Shevchenko (61’Gorbachik), Ksenofontov (61’Lisakovich), Pobudei (78’Mensah), Glushchenkov, Mialko, Myakish.

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridian Sports.