Άρσεναλ, φτιαγμένη για μεγάλα πράγματα!

«Τρένο» συνεχίζει την πορεία της προς τον τίτλο η Άρσεναλ, που με ανατροπή επικράτησε με 3-1 της Γουέστ Χαμ. Στο «Έμιρεϊτς» βρέθηκε ο Αρσέν Βενγκέρ, για να παρακολουθήσει από κοντά τον αγώνα της ομάδας που αγάπησε και αγαπήθηκε όσο λίγοι.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Σάκα έβαλε μπροστά τους «κανονιέρηδες» όμως στο ξεκίνημα της φάσης ήταν σε θέση οφσάιντ ο Ενκέτια και έτσι το γκολ ακυρώθηκε. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι διατήρησαν την υπεροχή τους, όμως κόντρα στην ροή του αγώνα η Γουέστ Χαμ ανοίγει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπενραχμά.

Στην επανάληψη η Άρσεναλ κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα και χάρη στα τέρματα των Σάκα (53’), Μαρτινέλι (58’) και Ενκέτια (69’) πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο που την διατηρεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 40 πόντους.

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridian Sports.