Η Δυναμό Ζάγκρεμπ έκανε «περίπατο» και περιμένει ΑΕΚ

Η Δυναμό Ζάγκρεμπ θα είναι εκτός συγκλονιστικού απροόπτου η αντίπαλος της ΑΕΚ στον Γ’ προκριματικό γύρου του Champions League.

Η κροατική ομάδα συνέτριψε με 4-0 την Αστάνα από το Καζακστάν στο «Stadion Maksimir» και σε πολύ μεγάλο βαθμό έχει σφραγίσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση, εκεί όπου θα συναντήσει τους πρωταθλητές Ελλάδος.

«Σκότωσε» το ματς από το πρώτο ημίχρονο η Δυναμό Ζάγκρεμπ, όταν πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων μέσα σε δέκα λεπτά έπειτα από τα γκολ των Πέττκοβιτς στο 36’ και Ιβάνουσετς στο 41’ και 43’. Ο εξτρέμ της Δυναμό Ζάγκρεμπ έφτασε στο χατ-τρικ στο 56’ με άλλο ένα πολύ ωραίο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridian Sports.