Σόου Μέσι με άλλα δύο γκολ στη νίκη της Ίντερ Μαϊάμι με 3-1 επί του Ορλάντο

Εντυπωσιακό είναι το ξεκίνημα το Λιονέλ Μέσι στην Ίντερ Μαϊάμι.

Ο Αργεντινός σουπερστάρ έφτασε τα πέντε γκολ σε τρεις συμμετοχές του με την νέα του ομάδα, αποδεικνύοντας ότι δεν έχει πάει στις ΗΠΑ για…διακοπές.

Μόλις επτά λεπτά χρειάστηκε ο Μέσι για να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, όταν «υποδέχθηκε» με το στήθος τη σκαφτή πάση του Τέιλορ και με δυνατό σουτ «εκτέλεσε» από κοντά τον Πέδρο Γκαγιέσε «γράφοντας» το 1-0 για την Ίντερ Μαϊάμι.

H Oρλάντο Σίτι έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 17ο λεπτό με κοντινό σουτ του Αραούχο παίρνοντας το «ριμπάουντ» μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα της Ίντερ Μαϊάμι, ωστόσο οι «ροζ» μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 51’ με πέναλτι, που δεν εκτέλεσε ο Μέσι αλλά ο Μαρτίνεζ.

Ο Μέσι πέτυχε το δεύτερο του γκολ, που σφράγισε και την νίκη της Ίντερ Μαϊάμι στα πλέι οφ του Leagues Cup, στο 72ο λεπτό όταν ο Μαρτίνεζ «σέρβιρε» και ο 35χρονος στο ύψος της μικρής περιοχής έστειλε τη μπάλα εκεί που ο τερματοφύλακας του Ορλάντο δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridian Sports.