Όλα τα αποτελέσματα στο Europa Conference League- Δεν έλειψαν οι εκπλήξεις

Με τρεις νίκες για τις Κυπριακές ομάδες (Ομόνοια, ΑΠΟΕΛ, ΑΕΚ) και δύο ισοπαλίες για τις Ελληνικές ομάδες (Άρης, ΠΑΟΚ) ολοκληρώθηκαν οι πρώτοι αγώνες για τον Β’ γύρο του Europa Conference League.

Δεν έλειψαν και οι εκπλήξεις με την Ίντερ Εσκαλδές να κερδίζει με 2-1 τη Χιμπέρνιαν από τη Σκωτία ενώ και η Γκζίρα Γιουνάιντεντ από τη Μάλτα επιβλήθηκε με 2-0 της Ντουτελάντζ (Λουξεμβούργο η οποία τα τελευταία χρόνια είχε αγωνιστεί δύο φορές σε ομίλους του Europa League.

«Σκόνταψε» η Ροζεμποργκ μετά το 2-2 (εκτος) με την Κρουσέιντερς της Β. Ιρλανδίας, ενώ ούτε η Μάριμπορ κατάφερε να κερρδίσει την Ντιφερτάνζ από το Λουξεμβούργο (1-1).

Δείτε τα αποτελέσματα των πρώτων παιχνιδιών στον Β’ προκριματικό γύρο του Europa Conference League:

Ορντάμπασι Σικμέντ (Καζακστάν)-Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) 2:2
Αραράτ-Αρμένια (Αρμενία)-ΑΡΗΣ (Eλλάδα) 1-1
Αλασκέρτ (Αρμενία)-Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) 0:1
Ίντερ Εσκαλδές (Ανδόρα)-Χιμπέρνιαν (Σκωτία) 2:1
Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)-Μποέμιανς (Τσεχία) 3:0
Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)-Ομόνοια (Κύπρος) 2:3
ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)-Βοϊβοντίνα (Σερβία) 2:1
Άουντα (Λετονία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) 1:1
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Σέπσι (Ρουμανία) 0:2
Τζουργκάρντεν (Σουηδία)-Λουκέρνη (Ελβετία) 1:2
Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) 4:0
Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) 2:0
Κάλμαρ (Σουηδία)-Πιούνικ (Αρμενία) 1:2
Κετσκεμέτ (Ουγγαρία)-Ρίγα (Λετονία) 2:1
Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)-Ντρίτα (Κόσοβο) 0:0
Τορπέντο Κουταΐσι (Γεωργία)-Ακτόμπε (Καζακστάν) 1:4
Βασιλεία (Ελβετία)-Τόμπολ Κοστανάι (Καζακστάν) 1:3
Κλουζ (Ρουμανία)-Αδανα Ντεμίρσπορ (Τουρκία) 1:1
Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)-Μάριμπορ (Σλοβενία) 1:1
Φαρούλ Κοντσάντσα (Ρουμανία)-Ουράρτου (Αρμενία) 3:2
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Πετροκούμπ (Μολδαβία) 3:0
ΠΑΟΚ (Ελλάδα)-Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) 0-0
Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)-Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) 2:1
B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)
-Χαβερφορντγουέστ (Ουαλία) 2:1
Μπεσίκτας (Τουρκία)-Τίρανα (Αλβανία) 3:1
Τσέλιε (Σλοβενία)-Βιτόρια Γκιμαράες (Πορτογαλία) 3:4
Μπριζ (Βέλγιο)
-Ααρχους (Δανία) 3:0
Ντουκατζίνι (Κόσοβο)-Ριέκα (Κροατία) 0:1
Γάνδη (Βέλγιο)
-Ζίλινα (Σλοβακία) 5:1
Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)
-Πανεβέζις (Λιθουανία) 1:0
KA (Ισλανδία)-
Ντάνταλκ (Ιρλανδία) 3:1
Οσιγεκ (Κροατία)
-ZTE (Ουγγαρία) 1:0
Τβέντε (Ολλανδία)
-Χάμαρμπι (Σουηδία) 1:0
Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)-ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) 2:3
Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)
-Μπόρατς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 1:0
Λεχ Πόζναν (Πολωνία)
-Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία) 3:1
Ντέρι Σίτι (Ουαλία)
-Κουόπιο (Φινλανδία) 2:1
Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)-Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία) 2:5
Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)-Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) 2:2
Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) 0:2
Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)-FC Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) 2:0
Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) 2:2

Τετάρτη 26 Ιουλίου 2023

Στρούγκα (Βόρεια Μακεδονία)-Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) 1:0
RFS (Λετονία)-Σαμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) 0:2
Μίντιλαντ (Δανία)-Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο) 2:0
ΤΣΚΑ 1948 (Βουλγαρία)-FCSB (Ρουμανία) 0:1
Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)-Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία) 5:0
Νέμαν(Λευκορωσία)– Μπαλτζάν (Mάλτα) 2:0//Γ.

Τρίτη 25 Ιουλίου

Ατλέτικ Εσκάλδες (Ανδόρα)-Παρτιζάνι (Αλβανία) 0:1
Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)-Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) 2:1
Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)-Σουίφτ Εσπεράνζ (Λουξεμβούργο) 1:1
Μπαλκάνι (Κόσοβο)-Λαρν (Βόρεια Ιρλανδία) 3:0
Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)-Βαλμιέρα (Λετονία) 0:3

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridian Sports.

Meridian Sports – Πρώτος σκόρερ της αθλητικής ενημέρωσης