Στο βάθρο Φραντζεσκάκης και Αναστασάκης στην Ουγγαρία- 8ος ο Πουρσανίδης

Έκλεισαν τη σεζόν του 2023 με διάκριση Χρίστος Φραντζεσκάκης και Μιχάλης Αναστασάκης.

Οι δύο Έλληνες σφυροβόλοι αγωνίστηκαν τη Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου στο διεθνές μίτινγκ του Σομπατέλι στην Oυγγαρία στο οποίο συμμετείχε και ο συμπατριώτης μας Αλέξανδρος Πουρσανίδης.

Ο Χρίστος Φραντζεσκάκης κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο με καλύτερη βολή στα 74,68μ., ενώ στο τρίτο σκαλί του βάθρου με 73,71 μέτρα ήταν ο Μιχάλης Αναστασάκης.

Ο Κύπριος Αλέξανδρος Πουρσανίδης δεν βρέθηκε σε καλή μερά και έμεινε μακριά από τις βολές που τον έχουμε συνηθίσει, στέλνοντας τη σφύρα του στα 69.31μ και κατετάγη 8ος ενώ νικητής ήταν ο Ούγγρος Μπενς Χάλαζ με 76,84μ.

€25 REGISTRATION BONUS – Κάντε την εγγραφή σας και διεκδικήστε €25 Μπόνους!

1ST DEPOSIT BONUS– 100% μπόνους πρώτης κατάθεσης μέχρι €150!

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridian Sports.